Tinkama mityba (Vegetarinė)

Mes valgome, kad aprūpintume savo kūno ląsteles visomis būtinomis medžiagomis. Tačiau maistas, kurį valgome, veikia ne tik mūsų kūną, bet ir protą. Tam, kad išlaikytume kūno ir dvasios harmoniją, joga rekomenduoja lakto- vegetarinę mitybą.

Vegetarinė mityba yra neatskiriama jogiško gyvenimo būdo dalis. Ją sudaro švarūs, paprasti, natūralūs, lengvai virškinami ir pasisavinami produktai, stiprinantys sveikatą. Kūno poreikiams patenkinti yra būtini penkių rūšių elementai: baltymai, angliavandeniai, mineralai, riebalai ir vitaminai. Taigi norint subalansuoti savo mitybą, reikalingas tam tikras išmanymas. Švieži neperdirbti produktai (pageidautina- natūralūs, neužteršti chemikalais ir pesticidais) geriausiai patenkina organizmo poreikius. Maistą perdirbant, rafinuojant ir per ilgai termiškai apdorojant sunaikinama didžiuma jo vertės.

Daugelis žmonių jaudinasi, kad perėję prie vegetarinės mitybos jie negaus pakankamai baltymų. Baltymų kokybė yra daug svarbiau už jų kiekybę. Pieno produktai, ankštiniai augalai, riešutai ir sėklos- šių produktų visiškai pakanka, kad aprūpintume savo organizmą baltymais.

Jogai vadovaujasi požiūriu: „valgau, kad gyvenčiau, o ne gyvenu, kad valgyčiau". Remdamasis žiniomis ir patirtimi, jogas sprendžia, kokio maisto ir kokį mažiausią kiekį reikia suvartoti, siekiant didžiausios naudos kūnui ir protui, bei mažiausiai kenkiant gamta.

Iš tikrųjų, jogai kelia savo maistui dar griežtesnius reikalavimus nei vegetarai, nes jie privalo įvertinti poveikį, kurį daro tam tikras maistas mūsų protui ir subtiliajam kūnui. Taigi jogas vengia maisto, kuris pernelyg stimuliuoja protą ir renkasi tuos produktus, kurie padeda išlaikyti proto ramybę ir intelekto aštrumą. Tas, kuris rimtai praktikuoja jogą, privalo vengti mėsos, žuvies, kiaušinių, svogūno, česnako, kavos, arbatos (išskyrus žolelių), alkoholio ir kt. stimuliatorių.

Jogiška mityba gerina sveikatą ir savijautą, padeda išlaikyti proto ramybę ir gyvybinę energiją.

Pasninkavimas taip pat yra jogų mitybos režimo dalis. Pasninkavimas ir poilsis yra universalus gamtos vaistas nuo visų ligų, pradedant karščiavimu ir baigiant kaulų lūžiais. Kartu su malda pasninkavimą rekomenduoja ir visos pasaulio religijos kaip apsivalymą, savidrausmės ir savikontrolės ugdymo priemonę.