Tinkamas atsipalaidavimas (Savasana)
Dar prieš tūkstančius metų senovės jogai atrado galingas gilaus atsipalaidavimo technikas. Giliai atsipalaidavęs, jogas gali atnaujinti savo nervų sistemą ir išgyventi gilų vidinės ramybės jausmą. Daugybė modernių streso malšinimo ir atsipalaidavimo metodų buvo sukurti remiantis būtent jogos žiniomis.
Kai kūnas ir protas pastoviai persidirba, mažėja mūsų darbo efektyvumas. Šiuolaikinis gyvenimo būdas, maistas, darbas ir net vadinamos pramogos- tokios kaip naktiniai klubai, tikrai nepadeda mums atsipalaiduoti. Daugelis žmonių netgi pamiršo, kad poilsis ir atsipalaidavimas yra būtini norint „pasikrauti". Net bandydamas pailsėti, dėl susikaupusių įtampų vidutinis žmogus išeikvoja daugybę fizinės ir mentalinės energijos.
Tam, kad nuolatos palaikytume raumenis pasirengusius dirbti, išeikvojame daugiau energijos, nei iš tikrųjų dirbant. Geriausia, ką galime padaryti, kad subalansuotume savo kūno ir proto veiklą, tai- išmokti tausoti savo energiją. To gali pasiekti išmokus atsipalaiduoti.
Reikėtų priminti, kad vienos dienos bėgyje mūsų kūnas paprastai pagamina visas medžiagas ir energiją, būtinas kitai dienai. Tačiau dažnai nutinka, kad mes akimirksniu išnaudojame visus šiuos resursus, pasidavę blogoms nuotaikoms, pykčiui ar stipriai įsižeidę. Šis procesas, apimantis neigiamų emocijų proveržį ir mėginimus jas sutramdyti, dažnai tampa įpročiu. To rezultatas yra fizinės ir mentalinės ligos.
Visiško atsipalaidavimo metu, energija arba prana yra beveik nenaudojama. Išskyrus tą truputį, kuris yra reikalingas gyvybinėms organizmo funkcijoms palaikyti, visa energija yra kaupiama ir išsaugoma.
Atsipalaidavimas gali būti trejopas: fizinis, mentalinis ir dvasinis. Atsipalaidavimas yra laikomas pilnu tik tuomet, kai pasiekiamas dvasinio atsipalaidavimo lygmuo.